Evaluare finala clasa a VI-a. Limba si Literatura Romana

An Aparitie: 2014
Format: 16,5 x 23,5 cm
Grupa De Varsta: +12

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Posta Romana in orice localitate din tara si prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Fan Courier in localitatile din aria de acoperire a firmei de curierat sau prin GLS Curier in orice localitate din tara.

• 12 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara
  • 9 lei/colet prin Bookurier in Bucuresti
  • 12 lei/colet/colet prin Bookurier in Otopeni, Pipera, Voluntari, Pantelimon, Dobroiesti, Popesti-Leordeni, Magurele, Bragadiru, Chiajna, Chitila, Buftea, Dudu, Rosu
  • 13 lei/colet prin Fan Courier in Bucuresti

Incepand cu acest an, elevii claselor a II-a, a IV-a si a VI-a vor sustine o evaluare la nivel national, moment important din viata de elev. Prin aceasta, se urmareste evaluarea competentelor fundamentale dobandite, iar rezultatele urmeaza sa fie interpretate si apoi folosite de profesor in vederea elaborarii unor planuri individualizate de invatare pentru elevi, acolo unde se va dovedi ca este cazul.

e-librariescolara.ro © 2016