Comper

Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a II-a Teste dupa modelul M.E. pentru scris, citit si matematica
Lucrarea este destinata elevilor de clasa a II-a pentru sustinerea probei de evaluare a competentelo..
Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a IV-a Teste dupa modelul M.E. pentru limba si literatura romana si matematica
Lucrarea este destinata elevilor de clasa a IV-a pentru sustinerea probei de evaluare a competentelo..
Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a VI-a Teste dupa modelul M.E. Limba si comunicare Ghidul meu de pregatire
Auxiliarul se adreseaza elevilor de clasa a 6-a care vor sustine proba de „Limba si comunicare” a Ev..
Exercitii progresive standard de limba si literatura romana clasa a V-a
Auxiliarul didactic propune o parcurgere modulara a continuturilor din programa scolara, in functie ..
Exercitii progresive standard de limba si literatura romana clasa a VI-a
Exercitii progresive standard de limba si literatura romana clasa a VII-a
Exercitii progresive standard de limba si literatura romana clasa a VIII-a
Supercaietul meu de Comunicare Fise de lucru pentru clasa a II-a
Supercaietul meu de comunicare poate fi utilizat atat in cadrul orelor de curs pentru suplimentarea ..
Supercaietul meu de Comunicare Fise de lucru pentru clasa I
Supercaietul meu de Comunicare Fise de lucru pentru clasa pregatitoare
Supercaietul meu Limba si literatura romana Fise de lucru pentru clasa a III-a
Supercaietul meu Limba si literatura romana Fise de lucru pentru clasa a IV-a
Supercaietul meu de matematica Fise de lucru pentru clasa a III-a
Supercaietul meu de matematica pentru clasa a III-a este elaborat in conformitate cu continuturile i..
Supercaietul meu de matematica Fise de lucru pentru clasa a IV-a
Supercaietul meu de matematica pentru clasa a IV-a este elaborat in conformitate cu continuturile in..
Supercaietul meu de matematica si explorarea mediului Fise de lucru pentru clasa a II-a
Supercaietul meu de matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a este elaborat in conformit..
Supercaietul meu de matematica si explorarea mediului Fise de lucru pentru clasa I
Invatarea prin teste sumative, in context competitional – COMPER, aprobat de M.E. cu nota cu nr.141..
Supercaietul meu de matematica si explorarea mediului Fise de lucru pentru clasa pregatitoare
Supercaietul meu de matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare este elaborat in con..
Teste de antrenament pentru Concursul scolar national COMPER - Comunicare in limba romana, Matematica Clasa a II-a
COMPER este un concept-pivot pentru o intreaga strategie de invatare bazata pe achizitii        prog..
Teste de antrenament pentru Concursul scolar national COMPER - Comunicare in limba romana, Matematica Clasa I
Teste de antrenament pentru Concursul scolar national COMPER - Comunicare in limba romana, Matematica Clasa pregatitoare