Darth Paper contraataca: O carte cu Origami Yoda - necartonata

Cod produs: Art-1614
An Aparitie: 2023

Darth Paper contraataca: O carte cu Origami Yoda - necartonata

NU CU FOARTE MULT TIMP ÎN URMĂ. ÎNTR-O ŞCOALĂ NU FOARTE, FOARTE DEPARTE... Ceva uimitor s-a întâmplat. Un copil ciudat pe nume Dwight a făcut din origami un Yoda de pus pe deget. (Nu ăsta a fost lucrul uimitor - asta a fost doar o ciudățenie tipică de-a lui Dwight.) Lucrul uimitor era că origami Yoda dădea cele mai bune sfaturi. El putea prezice data unui test, putea să-i spună unui băiat dacă îl plăcea sau nu vreo fată şi, mai ales, îi împiedica pe unii să se facă de ruşine în zeci de feluri. cei mai multi dintre elevii clasei a VI-a erau convinşi că foloseşte forta. Dar acum, după un an, la Școala Generală McQuarrie au venit vremuri întunecate. Dwight a fost suspendat si e posibil să fie exmatriculat, ceea ce ar însemna şi dispariția lui origami Yoda. Mai rău de atât, Darth Paper, o păpuşă făcută de Harvey, dusmanul lui Dwight, i-a luat locul lui Yoda. Acesta aruncă cu insulte şi cu răutăți în stânga şi-n dreapta, şi ar putea fi responsabil pentru eventuala exmatriculare a lui Dwight. Elevii de la McQuarrie încearcă să adune mărturii pentru a-l putea salva pe Dwight. Acesta este dosarul lor.

Educatie plastica manual pentru clasa a VI-a Editia 2024
Educatie muzicala manual pentru clasa a VI-a Editia 2024
Culegere de exercitii matematica si explorarea mediului clasa I performanta prin joc si invatare
Caietul elevului Geografie clasa a XII-a - Romania, Europa - Uniunea Europeana - Probleme fundamentale