Box set Jurnalul unui Pusti (volumele 1- 10) + Jurnalul meu - necartonata

Cod produs: Art-1600
An Aparitie: 2024

Box set Jurnalul unui Pusti (volumele 1- 10) + Jurnalul meu - necartonata

CărÈ›ile din seria Jurnalul unui puÈ™ti s-au vândut în 250 de milioane de exemplare în toată lumea, au fost traduse în 65 de limbi È™i sunt citite în 140 de țări Nu e deloc uÈ™or să fii puÈ™ti. Și nimeni nu È™tie asta mai bine decât Greg Heffley. Pericolele care te aÈ™teaptă când vrei să scapi de copilărie mai repede decât ar fi cazul sunt foarte bine ilustrate de cuvintele È™i desenele din jurnalul È›inut cu sfinÈ›enie de Greg. La È™coală, băieÈ›ii mai înalÈ›i È™i mai răi, care au început deja să se bărbierească, îi fac viaÈ›a grea. Noroc că poate conta oricând pe Rowley, amicul lui. Dar când Rowley începe să se facă remarcat, Greg vrea să se folosească de popularitatea lui. Și aÈ™a ajunge prietenia lor să treacă prin încercări dintre cele mai comice. ÃŽn primul volum al seriei care a făcut ravagii în rândurile pieÅ£ei editoriale pentru copii, protagonistul, Greg Heffley, elev de ÅŸcoală generală, are de înfruntat mai toate problemele specifice vârstei: popularitatea în faÅ£a colegilor, eternele fâstâciri în faÅ£a fetelor, pofta de joc mult mai mare decât pofta de lecÅ£ii. Plină de umor ÅŸi de poante presărate la fiecare rând, desenată impecabil ÅŸi perfect potrivită universului puÅŸtilor, ediÅ£ia românească a Jurnalului unui puÅŸti Ã®i va convinge până ÅŸi pe cei mai leneÅŸi copii că lectura nu este deloc o activitate plictisitoare. „Nu am È›inut un jurnal când am fost mic, dar îmi doresc să o fi făcut. ÃŽnsă am avut un jurnal pe la 28 de ani, ca să mă motiveze să lucrez la benzile mele desenate. Scriam câteva rânduri în el, mai adăugam un desen, mai scriam câteva rânduri, apoi iar un desen È™i de acolo m-am inspirat pentru Jurnalul unui puÈ™ti.Ë® (Jeff Kinney) Setul cuprinde primele zece volume din serie.

Educatie plastica manual pentru clasa a VI-a Editia 2024
Educatie muzicala manual pentru clasa a VI-a Editia 2024
Culegere de exercitii matematica si explorarea mediului clasa I performanta prin joc si invatare
Caietul elevului Geografie clasa a XII-a - Romania, Europa - Uniunea Europeana - Probleme fundamentale