Curs limba engleza Happy Rhymes 1 Manualul elevului

Promotia curenta
Minimum 15 buc, extra discount 5 % la pretul 21,66 Lei / buc
Minimum 20 buc, extra discount 10 % la pretul 20,52 Lei / buc
* Conditia si discountul se aplica individual, pe fiecare produs
Estimat livrare: Incepand de Maine, Luni, 21 Octombrie

Curs limba engleza Happy Rhymes 1 Manualul elevului

Material pentru invatarea limbii engleze pentru prescolari cu varsta cuprinsa intre 4 si 5 ani. Contine cantecele traditionale specifice varstei copilariei, structurate in 6 capitole: “How much is that doggy in the window?”, “Teddy Bear, Teddy Bear”, “Pat-a-cake, pat-a-cake!”, “Hey diddle diddle”, “Incy Wincy Spider”, “Twinkle, twinkle, little star”. Fiecare cantec e precedat de o adaptare narativa atractiv ilustrata, pentru a-i familiariza pe copii cu limbajul si subiectul versurilor. Activitati suplimentare consolideaza vocabularul specific fiecarei unitati de invatare. Material util pentru achizitionarea unor prime cunostinte culturale prin intermediul muzicii si pentru dezvoltarea abilitatilor de listening, speaking, pre-reading si pre-writing. Happy Rhymes is a three-level series for children at early primary/primary level. It contains popular traditional nursery rhymes. Each rhyme is preceded by a strory that sets the scene and presents the core language of the rhyme. As a result, children will be able not only to sing traditional nursery rhymes, but also to relate the humorous stories contained within each one.Key Features:Popular traditional nursery rhymes to provise a foundation for cultural literacy and enhance early reading skills and phonemic awareness.Big Story Books to help the children focus on the story.Activities to consolidate the rhyme and its language.Easy-to-follow Teacher's Book with additional activities and craftwork to allow flexibility of lesson length and teaching hours.

Teste pentru nota 10 la Evaluarea nationala la Limba si literatura romana clasa a VIII-a Ghidul meu de pregatire
Stela Popescu, o artista neconventionala
Marea carte a vrajilor, descantecelor si blestemelor
Madalina Manole Fata draga... cu parul de foc