Geografie caietul elevului pentru clasa a VII-a Editia 2024 Rasfoieste

Promotia curenta
Minimum 15 buc, extra discount 5 % la pretul 26,65 Lei / buc
Minimum 20 buc, extra discount 10 % la pretul 25,25 Lei / buc
* Conditia si discountul se aplica individual, pe fiecare produs
Estimat livrare: Incepand de Miercuri, 30 Octombrie

Geografie caietul elevului pentru clasa a VII-a Editia 2024

Lucrare in conformitate cu Programa scolara in vigoare pentru disciplina GEOGRAFIE, clasele a V-a - a VIII-a, aprobata prin OM nr. 3393/28.02.2017.  Lucrarea preia pasaje semnificative, aplicatii si itemi din Geografia continentelor extraeuropere clasa a VII-a, avizata de Ministerul Educatiei Nationale prin Ordinul nr. 3022 din 08.01.2018. care se regaseste la pozitia nr. 165 din anexa Ordinului. Conceput pentru a putea fi utilizat impreuna cu oricare dintre manualele scolare aprobate, acest caiet poate fi folosit atat in timpul orei, prin completarea spatiilor libere, a schemelor si a suportului cartografic „mut“, inca din timpul predarii lectiei, cat si acasa, suplimentar, pentru studiu individual, pentru fixarea cunostintelor sau pentru autoevaluare.  Caietul este structurat in cinci parti, similare unitatilor tematice din programa scolara: Asia; Africa; America de Nord si America de Sud; Australia si Oceania. Antarctica; Elemente de geografia mediului inconjurator. Fiecare unitate are, pe parcurs si la final, pagini de recapitulare cu scheme sintetice prin care se evalueaza asimilarea notiunilor noi si dezvoltarea competentelor. De asemenea, prin intermediul itemilor de diferite tipologii, caietul ofera posibilitatea ca elevul sa-si verifice cunostintele, avand la dispozitie teste secventiale si sumative. Creativ, atractiv si beneficiind de un suport ilustrativ modern si actual, atat din punct de vedere stiintific, cat si din punct de vedere grafic, Caietul elevului sustine un demers bazat pe logica si gandire, mutand accentul de pe teorie pe practica si pe experientele din viata de zi cu zi a elevilor. Aceasta lucrare contine mai multe coduri QR care, prin scanare, permit accesul gratuit la diferite filme educationale si modele 3D. Pentru a le putea accesa, este nevoie sa va creati un cont si sa activati publicatia pe platforma iZZi: https://ro.izzi.digital/ #/ Crearea conturilor si activarea publicatiilor pe platforma iZZi 1. Pentru profesori: Daca aveti deja cont de profesor, va autentificati pe platforma: https://ro.izzi.digital/ #/ login. Daca nu aveti cont, va inregistrati aici: https:// ro.izzi.digital/ #/ register. Activati codulde profesor(C72M4PUWKR8N), pentru a va putea alcatui clasa in bara portocalie, din josul paginii. Activati codul de publicatie (C2YJJKQUX9M9) in partea stanga sus, sub logo-ul izzi, dupa ce dati click pe „Activati continutul”.

Matematica pentru admiterea in colegiile militare - 2024
Iliada Odiseea Eneida  (repovestite pentru copii)
Chira Chiralina-Panait Istrati
Limba si literatura romana caietul elevului clasa a VII-a Editia 2024